4 najlepsze aplikacje do nauki języka angielskiego
Czy istnieją aplikacje mobilne do nauki angielskiego metodą Kaizen?
Jak najbardziej istnieją aplikacje mobilne do nauki angielskiego metodą Kaizen, czyli metodą małych kroków, o której pisałam w poprzednim artykule. Niektóre z tych aplikacji możesz już znać. Poniżej znajdziesz listę 4 najlepszych aplikacji mobilnych do nauki języka angielskiego metodą Kaizen.
Lista aplikacji mobilnych do nauki angielskiego metodą Kaizen
Przedstawiam listę najpopularniejszych i najbardziej zaawansowanych aplikacji mobilnych do nauki angielskiego metodą Kaizen.
- Babbel to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki angielskiego od podstaw. Kurs online oparty jest na metodzie “krok po kroku”, gdzie najpierw uczysz się prostych słów i zasad, co później pomaga Ci w zrozumieniu języka obcego. Średnio jedna lekcja trwa 15 minut i zawiera gry, ćwiczenia interaktywne, dialogi na żywo, podcasty i testy.
- Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie do nauki języków obcych. Osiąga to poprzez naukę opartą na zabawie, gdzie nie ma miejsca na nudne wykłady. Są tu gry, ćwiczenia interaktywne, samouczki wideo i krótkie testy utrwalające wiedzę. Wystarczy 20 minut dziennie na 3-4 lekcje i w ciągu trzech miesięcy będziesz miał 1500 angielskich słów i zwrotów w swoim słownictwie.
- FunEasyLearn to płatna (tylko 7 dni darmowe), lecz dość tania, aplikacja do nauki angielskiego, która posiada możliwość nauki 34 języków, w tym angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, i wiele innych. W każdym z języków jest dziesięć poziomów trudności, dzięki czemu możesz uczyć się na odpowiednim dla Ciebie poziomie. Zawiera 5 tysięcy podstawowych słów (pamiętaj że do 85% komunikacji w języku angielskim potrzebujesz zaledwie 3000 słów) oraz 15 tysięcy słów i zdań (absolutnie nie musisz ich wszystkich się uczyć) z transkrypcją, możliwością odsłuchania, tłumaczeniem i ilustracją. W programie dostępnych jest ponad 300 tematów i ponad 30 zabawnych gier, które zmieniają zwykłą naukę w intelektualną i poznawczą zabawę.
- Ling to darmowa aplikacja do nauki języków obcych, która łączy elementy gier i nauki. Możesz wybrać jeden z 60 języków, w tym angielski, i uczyć się go poprzez słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Ling posiada system oceny wiedzy, osiągnięć i konieczność indywidualnego powtarzania słabo opanowanego materiału.
Jak używać aplikacji mobilnych aby nauka była skuteczna?
Samo zainstalowanie aplikacji na telefonie nie pomoże Ci opanować języka nawet na poziomie podstawowym. To wiadomo. Aby aplikacja była przydatna i postępy w nauce angielskiego widoczne, musisz do niej zaglądać i faktycznie się uczyć. W zależności od aplikacji którą wybierzesz, możesz ustawić sobie przypominajki o lekcji lub zarezerwować w swoim kalendarzu czas na naukę języka. To nie musi być długi czas. Wystarczy 10-15 minut dziennie, aby przejść kolejne lekcje w aplikacji. Ważne, aby ten czas był wykorzystany efektywnie. To od ciebie zależy kiedy będziesz się uczyć, ale nie poddawaj się.
Trening czyni mistrza, czyli podejmij wyzwanie
Jak już pisałam w artykule o nauce angielskiego metodą Kaizen (kliknij aby przeczytać) ważne jest aby codziennie poświęcić kilka minut na kontakt z językiem. Nie musisz się zmuszać do długich i męczących sesji, wystarczy, że wybierzesz jeden temat, jedno zagadnienie, i przejdziesz przez wszystkie etapy lekcji.
Zatem mam dla Ciebie wyzwanie: zainstaluj jedną z aplikacji powyżej i przez kolejne 30 dni otwieraj ją codziennie i ćwicz przez 5-10 minut. Przez pierwsze 2-3 dni masz czas, aby się zapoznać ze wszystkimi funkcjami, pobawić się nią, przetestować siebie i apkę. Potem przez pozostałe dni ucz się słownictwa, zdań czy wyrażeń z tematyki, która Cię interesuje, albo w której może czujesz braki. Warunek: rób to codziennie przez 30 dni. Zaznacz sobie w kalendarzu koniecznie początek i koniec tego wyzwania. I postaraj się obserwować również swoje postępy w nauce.
Naukowo udowodnione jest to, że po 30 dniach wykonywania tej samej czynności, staje się ona naszym przyzwyczajeniem. Zatem po miesiącu ćwiczenia z aplikacją, taka aktywność powinna stać się Twoim nawykiem. Sprawdź to i napisz mi czy Ci się udało !
Po miesiącu codziennej pracy nad słówkami, sprawdź też swój poziom angielskiego. Czy czujesz że lepiej pamiętasz słówka? Czy łatwiej Ci się wysłowić w rozmowie? Jestem bardzo ciekawa Twoich rezultatów 🙂