O Mnie

O Mnie

Nazywam się Marta Pałczyńska i uczę przedsiębiorców efektywnej komunikacji w języku angielskim, dzięki metodzie, która przełamuje barierę językową.

lektorka angielskiego

Zakochałam się w języku angielskim od pierwszego wejrzenia już w podstawówce. Najpierw słuchałam angielskich piosenek, które bardzo chciałam zrozumieć, potem zaczęłam oglądać filmy amerykańskie i zastanawiałam się, dlaczego, gdy bohater odpowiada „no” na pytanie „do you mind opening the window?”, tłumacz mówi „tak, oczywiście”.

Po czasie zrozumiałam, że nie zawsze wszystko można przetłumaczyć dosłownie – tak jak w życiu nic nigdy nie jest jednoznaczne – a język bardzo mocno związany jest z kulturą danego kraju. Dlatego zaczęłam studiować filologię angielską i kulturę krajów anglojęzycznych – chciałam móc swobodnie obejrzeć film w kinie, rozumiejąc wszystkie smaczki i odniesienia kulturowe, bez potrzeby ciągłego nadążania za napisami.

W 2008 roku ukończyłam filologię angielską na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Moją specjalizacją jest językoznawstwo i metodyka nauczania. A to co najbardziej mnie fascynuje to nasz ludzki mózg i jego funkcjonowanie w zakresie pamięci. Jeszcze w czasie studiów zaczęłam uczyć w szkołach językowych. Tuż po obronie pracy magisterskiej zainteresowałam się językiem biznesowym czego rezultatem było ukończenie studiów podyplomowych z Business English w Akademii Leona Koźmińskiego. Podczas tych studiów bardzo szeroko poznałam słownictwo biznesowe z różnych dziedzin oraz posiadłam wiedzę potrzebną do nauczania języka angielskiego w środowisku pracy.

Uczenie dorosłych jest dla mnie wyzwaniem, ale jednocześnie stylem życia! Uwielbiam poznawać nowych ludzi, a ich zdanie i opinie są dla mnie bezcenne, dlatego proponuję między innymi konwersacje w j. angielskim. Taka metoda to przyjemność z rozmowy na każdym poziomie zaawansowania. Podchodzę do pracy z zaangażowaniem, bo tylko tak mogę przelać je na Państwa. Wtedy mam pewność, że wspólna nauka zaowocuje szybkim postępem i zrealizowaniem wyznaczonego celu.

Moi klienci

Komu już pomogłam ?

Firmy i korporacje które mi zaufały to m.in. A&D Pharma Poland Sp. z o.o., AASA Polska S.A., Akademia Komputerowa STEP sp. z o.o., CODE APPS Michał Molenda, Dotykacka Polska Sp. z o.o., Fire Media Interactive LTD, FUSTE Polska Sp z o.o., Grupa KDM Sp. z.o.o. Health and Beauty Media Sp. z o.o., OKRE Development Sp. z o.o., Onebrand Trading Limited S.K.A., Plagiat.pl Sp z o.o., Silliker Polska Sp. z o.o., SP Invest DVE Sp. z o.o. Sp.k.

Wśród moich słuchaczy znajdują się pracownicy międzynarodowych korporacji, takich jak Polkomtel, Orange, Play, Polfa SA, Tetrapak, ETOL Polska, Fomar Borg Automotive S.A., Raiffeissen Polbank, Saint Gobain – PAM, oraz Gaz System, PKP Intercity i wielu innych. LINKLATERS C. WISNIEWSKI I WSPÓLNICY Sp. K., EcoVadis Sp. z .o.o.

Pracowałam między innymi w szkołach językowych LANG LTC, Worldwide School, The Tower, British School oraz jako dyrektor ds. nauczania w szkole Poliglota Sp. z o. o. Dodatkowo od 2009 roku jestem akredytowanym egzaminatorem amerykańskiej firmy ETS Global. W tym czasie przeprowadziłam wiele sesji egzaminu TOEIC® Listening and Reading. W 2014 roku uczestniczyłam również w szkoleniu „Propell Workshop for the TOEIC® Listening and Reading Test”, dzięki któremu potwierdziłam swoje umiejętności i wiedzę na temat egzaminu TOEIC®.

W 2012 roku przeszłam szkolenie „Propell Workshop for the TOEFL iBT Test”, dzięki któremu dogłębnie poznałam egzamin TOEFL® iBT. Od tamtej pory przygotowałam wiele osób do tego egzaminu, pomagając im odnaleźć odpowiednie dla siebie strategie egzaminacyjne. W 2014 roku zostałam administratorem sesji TOEFL® iBT w Warszawie. Przeprowadziłam już kilkanaście sesji tego egzaminu, dzięki czemu wzbogaciłam swoje doświadczenie z zakresie przygotowania do egzaminu.

Od kilku lat tworzymy już zespół świetnych lektorów i native speakerów z różnych krajów anglojęzycznych. Zapraszam więc również na zajęcia z ojczystymi użytkownikami języka angielskiego.

Uniwersytet Warszawski – Wydział Neofilologii, Instytut Anglistyki, 5-letnie studia magisterskie,
Akademia Leona Koźmińskiego, studia podyplomowe „Business English”,
szkolenia metodyczne prowadzone przez wydawnictwa podręczników do nauki języków obcych – Macmillan, Oxford, Pearson, Edunation, PARP
coroczne uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach metodycznych Stowarzyszenia PASE,
uczestnictwo w międzynarodowej konferencji IATEFL, poświęconej najnowszym technikom i formom nauki języka angielskiego,
certyfikat akredytowanego egzaminatora ETS.

Ty mówisz, ja z ciekawością słucham, poprawiam błędy językowe i podpowiadam słownictwo.

Zawsze staram się dostosować styl nauczania do indywidualnych potrzeb klienta.

Aby nauczanie było efektywne i skuteczne, musi zostać spełnionych kilka najważniejszych zasad:

używanie danego języka do komunikacji na zajęciach,
używanie materiałów autentycznych (np. artykułów prasowych, fragmentów filmu, książek czy też fragmentów programów telewizyjnych, takich jak wiadomości) podczas nauki,
umożliwienie studentom poznania skutecznych metod uczenia się,
uświadomienie studentom ich własnego stylu uczenia się i dopasowanie materiałów do tego stylu,
odwoływanie się do doświadczeń studentów w procesie nauczania,
stosowanie przyswojonych wiadomości poza zajęciami.

CLT kładzie największy nacisk na komunikację, a więc na umiejętność mówienia, słuchania, czytania i pisania. Nauka struktur gramatycznych jest natomiast celem drugorzędnym. Kiedy komunikujemy się w języku obcym, nie wystarczy znajomość form językowych, zasad użycia czasów gramatycznych, ale umiejętność ich odpowiedniej modyfikacji, dostosowania do sytuacji, w jakiej się znajdujemy i wykorzystania nowo poznanych konstrukcji do takich funkcji językowych, jak przekonywanie, negocjowanie, odradzanie lub prezentowanie.

Lekcje w mojej szkole odbywają się w małych grupach, bazują na dialogach, interakcji i ćwiczeniach na rozumienie ze słuchu. Dodatkowo podczas zajęć grupowych stosuję formę pracy w parach lub grupach, co korzystnie wpływa na swobodę językową studentów. Już na najniższym poziomie staram się nie używać na zajęciach języka polskiego.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej? Zapraszam do kontaktu telefonicznego!

Dowiedz się więcej o moich kursach