fbpx

o mnie

Cześć,

Nazywam się Marta Pałczyńska, jestem lektorem języka angielskiego z zawodu i z pasji. Od 2009 roku uczę przedsiębiorców efektywnej komunikacji w języku angielskim w życiu zawodowym i prywatnym. Przeczytaj moją historię i sprawdź co mogę dla Ciebie zrobić. 

zdjęcie lektorki w białej bluzce

Angielski - pasja i styl życia

Zakochałam się w języku angielskim od pierwszego wejrzenia. Najpierw słuchałam angielskich piosenek, które bardzo chciałam zrozumieć, potem zaczęłam oglądać filmy amerykańskie i zastanawiałam się, dlaczego, gdy bohater odpowiada „no” na pytanie „do you mind opening the window?”, tłumacz mówi „tak, oczywiście”.

Po czasie zrozumiałam, że nie zawsze wszystko można przetłumaczyć dosłownie – tak jak w życiu nie wszystko jest jednoznaczne – a język bardzo mocno związany jest z kulturą danego kraju. Dlatego zaczęłam studiować filologię angielską i kulturę krajów anglojęzycznych – chciałam móc swobodnie obejrzeć film w kinie, rozumiejąc wszystkie smaczki i odniesienia kulturowe, bez potrzeby ciągłego nadążania za napisami.

W 2008 roku ukończyłam filologię angielską na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jeszcze w czasie studiów zaczęłam uczyć innych, a w 2010 roku ukończyłam studia podyplomowe z Business English na Akademii Leona Koźmińskiego. Podczas tych studiów bardzo szeroko poznałam słownictwo biznesowe z różnych dziedzin oraz posiadłam wiedzę potrzebną do nauczania języka angielskiego w środowisku pracy.

Jednak, pomimo zdobytej szerokiej wiedzy z zakresu języka biznesowego, uczenie dorosłych niejednokrotnie jest dla mnie wyzwaniem. A to wyzwanie polega głównie na umiejętności dopasowania się do tematyki i stylu uczenia się moich klientów. Z każdym nowym kursem i nowym klientem, ja poznaję inne spojrzenia na świat. I z powodu właśnie tej różnorodności poglądów, najbardziej lubię uczyć tą grupę wiekową. 

Uwielbiam, przede wszystkim, poznawać nowych ludzi, a ich zdanie i opinie są dla mnie bezcenne, dlatego proponuję między innymi konwersacje w j. angielskim. Taka metoda to przyjemność z rozmowy na każdym poziomie zaawansowania. Podchodzę do pracy z zaangażowaniem, bo tylko tak mogę przelać je na Ciebie. Wtedy mam pewność, że wspólna nauka zaowocuje szybkim postępem i zrealizowaniem wyznaczonego celu.

Co mnie wyróżnia?

W mojej metodzie nauczania wyróżnia mnie przede wszystkim poważne, indywidualne podejście do Twojej nauki. Z tego też powodu przed rozpoczęciem kursu zawsze badam możliwości, rozmawiam o Twoich zainteresowaniach i powodach, dla których pragniesz podjąć naukę angielskiego. Dzięki temu potrafię dostosować metodę i techniki nauczania do Twoich potrzeb i stylu uczenia. Przeczytaj więcej o metodach nauczania w moim artykule „Jaka metoda nauki jest najlepsza?”

Moi studenci chwalą spotkania ze mną za możliwość szybkiego rozwoju umiejętności językowych oraz kładzenie dużego nacisku na mówienie po angielsku. Rzeczywiście – około 90% zajęć to rozmowa, dzięki której zdobędziesz wszystkie niezbędne umiejętności, by sprawnie porozumiewać się po angielsku zarówno prywatnie, jak i podczas spotkań biznesowych.

Co więcej, dzięki tej metodzie możemy osiągnąć naprawdę wymarzone rezultaty. Obecnie, na przykład, mam słuchacza, który przy spotkaniach 2 razy w tygodniu w ciągu roku nauki przeszedł z poziomu A2 na B2. Przełamał barierę językową na tyle, że na plenarnym spotkaniu całej firmy zachwycił innych pracowników dbałą wypowiedzią i został publicznie pochwalony przez swojego szefa. Takie przykłady udowadniają, że warto podjąć wyzwanie.

Moje kwalifikacje do nauczania

Od początku mojej przygody z nauczaniem języka angielskiego, uczestniczyłam w wielu różnych szkoleniach i prestiżowych konferencjach, dzięki którym moje zajęcia stają się coraz bardziej profesjonalne i dopasowane do najnowszych trendów w metodyce. Jednak zawsze staram się dopasować przede wszystkim do klienta. 

Oto tylko niektóre ze szkoleń w których brałam udział. 

Doświadczenie w nauczaniu angielskiego

Od 2005 roku przepracowałam już niezliczoną liczbę godzin w firmach oraz na kursach stacjonarnych.  Dzięki temu doświadczeniu, nauczyłam się uczyć i jest to moje największe spełnienie zawodowe.

Zanim jednak na dobre się usamodzielniłam współpracowałam między innymi ze szkołami językowymi takimi jak: LANG LTC, Worldwide School, The Tower, British School oraz jako dyrektor ds. nauczania w szkole Poliglota Sp. z o. o. Dodatkowo od 2009 roku jestem akredytowanym egzaminatorem amerykańskiej firmy ETS Global. W tym czasie przeprowadziłam wiele sesji egzaminu TOEIC® Listening and Reading. W 2014 roku uczestniczyłam również w szkoleniu „Propell Workshop for the TOEIC® Listening and Reading Test” , dzięki któremu potwierdziłam swoje umiejętności w wiedzę na temat egzaminu TOEIC®.

Firmy i korporacje które mi zaufały:

 • A&D Pharma Poland Sp. zo.o.
 • AASA Polska S.A., 
 • Akademia Komputerowa STEP sp. z o.o., 
 • CODE APPS Michał Molenda, 
 • Dotykacka Polska Sp. z o.o., 
 • Fire Media Interactive LTD, 
 • FUSTE Polska Sp z o.o., 
 • Grupa KDM Sp. z.o.o. 
 • Health and Beauty Media Sp. z o.o., 
 • OKRE Development Sp. z o.o., 
 • Onebrand Trading Limited S.K.A., 
 • Plagiat.pl Sp z o.o.,  
 • SP Invest DVE Sp. z o.o. Sp.k.

Moi klienci indywidualni pracują m.in. w:

 • Firmy telekomunikacyjne: Polkomtel, Orange, Play
 • Firmy farmaceutyczne: Polfa SA, IQVIA, Roche Polska
 • Instytucje finansowe: Raiffeissen Polbank, Bank ING, CItyBank, mBank
 • Instytucje państwowe: Min. Zdrowia, UOKiK, KNF,  PGE
 • Firmy motoryzacyjne: Mercedes Benz, 

Dołącz do grona moich klientów i zdobywaj umiejętności efektywnej komunikacji w języku angielskim. Zapraszam na kursy angielskiego indywidualne i w grupach, online lub z dojazdem do ciebie na terenie Warszawy. 

Sprawdź ofertę kursów angielskiego

Skontaktuj się ze mną jeśli chcesz rozwijać swój angielski lub chcesz otrzymać ofertę dla Twojej firmy