Main menu

O mnie

Marta Pałczyńska
Lekcje języka angielskiego
Warszawa

Angielski – pasja i wyzwanie

Zakochałam się w języku angielskim od pierwszego wejrzenia. Najpierw słuchałam angielskich piosenek, które bardzo chciałam zrozumieć, potem zaczęłam oglądać filmy amerykańskie i zastanawiałam się, dlaczego, gdy bohater odpowiada „no” na pytanie „do you mind opening the window?”, tłumacz mówi „tak, oczywiście”.

Po czasie zrozumiałam, że nie zawsze wszystko można przetłumaczyć dosłownie – tak jak w życiu nic nigdy nie jest jednoznaczne – a język bardzo mocno związany jest z kulturą danego kraju. Dlatego zaczęłam studiować filologię angielską i kulturę krajów anglojęzycznych – chciałam móc swobodnie obejrzeć film w kinie, rozumiejąc wszystkie smaczki i odniesienia kulturowe, bez potrzeby ciągłego nadążania za napisami.

W 2008 roku ukończyłam filologię angielską na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jeszcze w czasie studiów zaczęłam uczyć innych. W roku akademickim 2009/2010 ukończyłam studia podyplomowe z Business English w Akademii Leona Koźmińskiego – podczas tych studiów bardzo szeroko poznałam słownictwo biznesowe z różnych dziedzin oraz posiadłam wiedzę potrzebną do nauczania języka angielskiego w środowisku pracy.

Uczenie dorosłych jest dla mnie wyzwaniem, ale jednocześnie tym, co lubię najbardziej! Uwielbiam poznawać nowych ludzi, a ich zdanie i opinie są dla mnie bezcenne, dlatego proponuję między innymi konwersacje w j. angielskim. Taka metoda to przyjemność z rozmowy na każdym poziomie zaawansowania. Podchodzę do pracy z zaangażowaniem, bo tylko tak mogę przelać je na Państwa. Wtedy mam pewność, że wspólna nauka zaowocuje szybkim postępem i zrealizowaniem wyznaczonego celu.

Co mnie wyróżnia?

Przede wszystkim poważne, indywidualne podejście do nauki każdego z Państwa. Przed rozpoczęciem kursu zawsze badam predyspozycje i możliwości ucznia, rozmawiam z nim o jego zainteresowaniach i powodach, dla których pragnie podjąć naukę angielskiego. Dzięki temu potrafię dostosować metodę i techniki nauczania do Państwa potrzeb.

Byli studenci chwalą spotkania ze mną za możliwość szybkiego rozwoju umiejętności językowych oraz kładzenie dużego nacisku na mówienie po angielsku. Rzeczywiście – około 90% zajęć to rozmowa, dzięki której zdobędą Państwo wszystkie niezbędne umiejętności, by sprawnie porozumiewać się po angielsku zarówno prywatnie, jak i podczas spotkań biznesowych.

Możemy osiągnąć naprawdę wymarzone rezultaty! Obecnie mam słuchacza, który przy spotkaniach raz w tygodniu w ciągu roku nauki przeszedł z poziomu A2 na B2. Przełamał barierę językową na tyle, że na plenarnym spotkaniu całej firmy zachwycił innych pracowników dbałą wypowiedzią i został publicznie pochwalony przez swojego szefa. Takie przykłady udowadniają, że warto podjąć wyzwanie.

W trakcie każdego kursu, uczę jak reagować na nieprzewidziane sytuacje, a także, jak osiągać założone cele przy pomocy umiejętnego posługiwania się językiem. Proszę uwierzyć, że elokwencja to klucz do sukcesu!

Wśród moich słuchaczy znajdują się pracownicy międzynarodowych korporacji, takich jak Polkomtel, Orange, Play, Polfa SA, Tetrapak, ETOL Polska, Fomar Borg Automotive S.A., Raiffeissen Polbank, Saint Gobain – PAM, oraz Gaz System, PKP Intercity i wielu innych.

Doświadczenie

Od 2005 roku przepracowałam już ponad 15 000 godzin lekcyjnych w firmach oraz na kursach stacjonarnych – ta liczba mówi sama za siebie! Nauczyłam się uczyć i jest to moje największe spełnienie zawodowe.

Pracowałam między innymi w szkołach językowych LANG LTC, Worldwide School, The Tower, British School oraz jako dyrektor ds. nauczania w szkole Poliglota Sp. z o. o. Dodatkowo od 2009 roku jestem akredytowanym egzaminatorem amerykańskiej firmy ETS Global. W tym czasie przeprowadziłam wiele sesji egzaminu TOEIC® Listening and Reading. W 2014 roku uczestniczyłam również w szkoleniu „Propell Workshop for the TOEIC® Listening and Reading Test” , dzięki któremu potwierdziłam swoje umiejętności i wiedzę na temat egzaminu TOEIC®.
(zdjęcia – aktualny certyfikat EPA, certyfikat Propell for TOEIC)

W 2012 roku przeszłam szkolenie „Propell Workshop for the TOEFL iBT Test”, dzięki któremu dogłębnie poznałam egzamin TOEFL® iBT. Od tamtej pory przygotowałam wiele osób do tego egzaminu, pomagając im odnaleźć odpowiednie dla siebie strategie egzaminacyjne. W 2014 roku zostałam administratorem sesji TOEFL® iBT w Warszawie. Przeprowadziłam już kilkanaście sesji tego egzaminu, dzięki czemu wzbogaciłam swoje doświadczenie z zakresie przygotowania do egzaminu.
(zdjęcia – zaświadczenie ETS Global, certyfikat Propell for TOEFL)

Wykształcenie i kursy:

  • Uniwersytet Warszawski – Wydział Neofilologii, Instytut Anglistyki, 5-letnie studia magisterskie,
  • Akademia Leona Koźmińskiego, studia podyplomowe „Business English”,
  • szkolenia metodyczne prowadzone przez wydawnictwa podręczników do nauki języków obcych – Macmillan, Oxford, Pearson,
  • coroczne uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach metodycznych Stowarzyszenia PASE,
  • uczestnictwo w międzynarodowej konferencji IATEFL, poświęconej najnowszym technikom i formom nauki języka angielskiego,
  • certyfikat akredytowanego egzaminatora ETS.


Marta Pałczyńska – lektor, nauczyciel języka angielskiego w Warszawie
Szkoła angielskiego zaprasza do kontaktu!