Często zadawane pytania

O co mnie pytacie

Często zadawane pytania (FAQ)

FAQ

Frequently asked questions

Co wyróżnia kurs Angielski w pracy
Po pierwsze, przychodzisz bezpośrednio do lektora, nie płacisz więc marży szkole.
Po drugie, kursy są dopasowane do Twoich potrzeb, stylu nauczania, zainteresowań. Staram się dopasować się maksymalnie do Ciebie a nie do polityki szkoły.
Po trzecie, staram się być empatyczną osobą, aczkolwiek wymagającym lektorem. Wymagam zarówno od Ciebie jak i od siebie.
Jak uczę języka?
Całą sobą angażuję Cię do rozmowy na różne tematy, cierpliwie tłumaczę zagadnienia gramatyczne. Jeśłi wolisz uczyć się poprzez „tryliony” ćwiczeń gramatycznych czy leksykalnych, to je dla Ciebie przygotuję. A jeśli łatwiej Ci przychodzi nauka poprzez mówienie to będziemy głównie rozmawiać, czytać artykuły, słuchać audio i oglądać video a potem je omawiać i dyskutować. Na lekcjach zadaję mnóstwo pytań nie dlatego że jestem wścibska, ale dlatego że chcę abyś nauczył/a się mówić płynnie i swobodnie po angielsku.

Poza tym, nie samą gramatyką język żyje. Sama gramatyka nie wystarczy, żeby porozumieć się z klientem angielskojęzycznym, wynegocjować dobry kontrakt, efektywnie zaprezentować produkt czy też przyjąć lub wysłać właściwe zamówienie. Do tego potrzebna jest wiedza praktyczna. Dlatego najważniejsza jest umiejętność komunikacji, reagowania na różne sytuacje i na to właśnie kładziemy nacisk na naszych zajęciach. Gramatyka i właściwie dobrane słownictwo są środkiem prowadzącym do prawidłowej komunikacji.
Z jakich materiałów/podręczników korzystam na lekcji?
Lekcje staram się opierać o bazę programową według wytycznych Rady Europy (CEFR), aby doprowadzić Cię do osiągnięcia najwyższego poziomu. Dlatego opieram kursy na podręcznikach takich wydawnictw jak Pearson, Macmillan, Oxford, National Geographic. Najczęściej korzystam z podręczników Market Leader, Business Partner, Total English, Keynote. Oprócz podręcznika, który jest bazą, wykorzystuję materiały autentyczne, tj. artykuły z internetowych wersji gazet anglojęzycznych (Guardian, Newsweek, Financial Times) oraz telewizji BBC, CNN, Netflix.
Jak wygląda procedura rozpoczęcia kursu online?
Po potwierdzeniu wpłaty na konto, wysyłam Ci mailem dane do logowania do mojej platformy Langlion, gdzie znajdziesz informacje o kursie, terminy zajęć oraz regulamin kursów językowych, który powinien zostać podpisany wirtualnie (wystarczy kliknąć w przycisk, aby potwierdzić zapoznanie się z regulaminem). Następnie w dniu zajęć logujesz się na platformę, (możesz też pobrać aplikację mobilną Langlion for students, do której linki dostaniesz w mailu). Po zalogowaniu się na platformę na stronie głównej lekcję z tego dnia, klikasz „dołącz”. Jeśli nie posiadasz jeszcze platformy ZOOM, zostaniesz poproszony o ściągnięcie aplikacji a następnie wchodzisz na lekcję. Początkowo wchodzisz do poczekalni, skąd ja muszę Cię wpuścić na lekcję. W razie problemów możesz do mnie zadzwonić a ja poprowadzę cię krok po kroku.
W jakich godzinach są lekcje?
Lekcje online są prowadzone w godzinach od 7.00 rano do 21.00 od poniedziałku do piątku.
Lekcje z dojazdem do klienta odbywają się w godzinach 11.00-15.00.
Jak wybrać odpowiedni kurs angielskiego dla siebie?
Postaraj się odpowiedzieć na 4 pytania:

a) Czy potrzebny Ci język ogólny (do rozmów prywatnych, towarzyskich, wakacyjnych) czy też stricte biznesowy (do rozmów biznesowych, prezentacji sytuacji finansowej, marketingu produktów, sprzedaży, negocjacji umów, czy może bardziej specjalistyczne słownictwo z Twojej branży).
b) Jaki poziom zaawansowania obecnie posiadasz? Wykonaj test poziomujący, aby go sprawdzić.
c) Czy wolisz uczyć się indywidualnie (sam na sam z lektorem) czy w kameralnej grupie (oferuję grupy do 4 osób)
d) Czy wolisz zajęcia na żywo (lektor przyjeżdża do Ciebie) czy lekcje online przez Internet będą dla Ciebie odpowiednie.

Na podstawie odpowiedzi na te pytania możesz już określić jaki kurs będzie Ci odpowiadać i czy znajdziesz go u mnie.
Gdzie odbywają się lekcje angielskiego, jak tam trafić?
Prowadzę zajęcia online przez internet i dojeżdżam do Ciebie na terenie Warszawy. Lekcje online odbywają się głównie na platformie Zoom. Biuro szkoły jest wirtualne, nie posiada obecnie sal szkoleniowych.
Jak zapisać się na kurs angielskiego?
Aby zapisać się na odpowiedni kurs angielskiego biznesowego poświęć kilka chwil i wykonaj test, zostaw do siebie kontakt, a ja przedstawię Ci najlepszą opcję. Jeśli jednak nie masz ochoty lub czasu na wypełnianie testu i ankiety, po prostu zadzwoń lub opisz swoją sytuację w mailu do mnie a postaram się spełnić Twoje oczekiwania.

Bezpłatnie i niezobowiązująco sprawdź swój obecny poziom wykonując test poziomujący gramatyczno-leksykalny (max. 30 minut) przygotowany przez wydawnictwo PEARSON, składa się ze 100 pytań jednokrotnego wyboru. Sprawdza on głównie Twoją znajomość słownictwa i gramatyki, dzięki czemu jestem w stanie oszacować Twój poziom. Test wykonaj „z marszu”, nie zastanawiaj się zbyt długo nad odpowiedziami, zaznaczaj tak jak Ci się wydaje.

Skontaktuj się ze mną

Skontaktuj się z mną (od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16) w celu ustalenia szczegółów takich jak rodzaj kursu, poziom, wolne miejsca/terminy. Możesz od razu sprawdzić dostępne terminy na zajęcia indywidualne, jeśli takie Cię interesują.

W tzw. międzyczasie przeczytaj Regulamin kursów językowych, gdyż poproszę Cię o jego akceptację i podpisanie przed rozpoczęciem kursu. Zapoznaj się też z Polityką Prywatności, ponieważ dbam o Twoje dane osobowe.
Po ustaleniu wszystkich szczegółów w rozmowie (rodzaju kursu oraz terminów), poproszę Cię o wpłacenie ustalonej kwoty za kurs lub pierwszy miesiąc zajęć na konto bankowe. Wpłata będzie potwierdzeniem złożenia zamówienia.
Czy dojeżdżam do klienta?
Tak, dojeżdżam na lekcje na terenie Warszawy. Jednak wiąże się z tym dodatkowa opłata, w wysokości 10 zł do każdej lekcji. Lekcje z dojazdem mogą być w godzinach 11.00-15.00.
Czy lekcja może być odwołana bezpłatnie?
Możesz odwołać lekcje indywidualną bezpłatnie na maksymalnie 24 godziny przed tą lekcją. Jeśli odwołasz ją po tym terminie lekcja będzie płatna. Przykładowo, jeśli spotykamy się w środę o 16.00 to możesz odwołać tą lekcję bezpłatnie do wtorku do 16.00. Jeśli natomiast odwołasz ją po 16.00 we wtorek, lekcja zostanie uwzględniona w rozliczeniu. Lekcja odwołana terminowo (bezpłatnie) musi zostać odrobiona w innym terminie.

Dowiedz się więcej o moich kursach