Jaka metoda nauki angielskiego jest najlepsza?

Nie istnieje jedna metoda, która będzie najbardziej efektywna dla wszystkich. Jeden woli uczyć się rano, drugi wieczorem. Każdy człowiek ma inny styl uczenia się – jesteśmy wzrokowcami, słuchowcami, kinestetykami albo dotykowcami. Oznacza to, że jeden woli słuchać, a inny patrzeć na obrazki. Zatem każdy uczący się powinien znaleźć własną metodę nauczania.

Gdy uczymy się w dużej grupie osób o różnych predyspozycjach, może zdarzyć się, że stracimy motywację, ponieważ lektor musi dopasować ćwiczenia do wszystkich osób i stylów przyswajania wiedzy. Konflikt może pojawić się wtedy, gdy ktoś lubi ćwiczenie, którego my nie lubimy lub na odwrót. W takich sytuacjach zajęcia indywidualne mogą sprawdzić się lepiej, ponieważ lektor skupia się na możliwościach i preferencjach tylko jednego ucznia i dostosowuje do niego program, sposób i temat nauczania.

Choć metoda komunikatywna nie należy już do najnowszych trendów (pojawiły się ostatnio metody 5S czy Collina Rose), to mimo wszystko wierzę, że jest ona jedną z najbardziej efektywnych i stawia na prawdziwą komunikację w języku obcym. Stosowana przeze mnie metoda skupia się przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności mówienia (a więc porozumiewania się z obcokrajowcem) już na początkowym stadium nauki. Poza tym rozwija też umiejętność słuchania, czyli wyciągania potrzebnych informacji z wypowiedzi ustnych, pisania, to znaczy przekazywania informacji pisemnie, oraz czytania – wyciągania najistotniejszych informacji z artykułów, książek, gazet, itp.

Podsumowując, metoda komunikatywna rozwija wszystko to, co potrzebne do przekazania informacji w sposób zrozumiały i uzyskania informacji, które są nam potrzebne.

Zapraszam na angielski dla firm i angielski indywidualnie w Warszawie!

Komentarze zostały zablokowane.