Jaka metoda nauki angielskiego jest najlepsza?

Jaka metoda nauki angielskiego jest najlepsza?

pięć gwiazdek, najlepsza ocena

Nie istnieje jedna metoda, która będzie najbardziej efektywna dla wszystkich, bo każdy uczy się inaczej. Jeden woli uczyć się rano, drugi wieczorem. Każdy człowiek ma inny styl uczenia się – jesteśmy wzrokowcami, słuchowcami, kinestetykami albo dotykowcami. Oznacza to, że jeden woli słuchać, a inny patrzeć na obrazki. Zatem każdy uczący się powinien znaleźć własną metodę nauczania.

Gdy uczymy się w dużej grupie osób o różnych predyspozycjach, może zdarzyć się, że stracimy motywację, ponieważ lektor musi dopasować ćwiczenia do wszystkich osób i stylów przyswajania wiedzy. Konflikt może pojawić się wtedy, gdy ktoś lubi ćwiczenie, którego my nie lubimy lub na odwrót. W takich sytuacjach zajęcia indywidualne mogą sprawdzić się lepiej, ponieważ lektor skupia się na możliwościach i preferencjach tylko jednego ucznia i dostosowuje do niego program, sposób i temat nauczania.

Choć metoda komunikatywna nie należy już do najnowszych trendów (pojawiły się ostatnio metody 5S czy Collina Rose), to mimo wszystko wierzę, że jest ona jedną z najbardziej efektywnych i stawia na prawdziwą komunikację w języku obcym. Stosowana przeze mnie metoda skupia się przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności mówienia (a więc porozumiewania się z obcokrajowcem) już na początkowym stadium nauki. Poza tym rozwija też umiejętność słuchania, czyli wyciągania potrzebnych informacji z wypowiedzi ustnych, pisania, to znaczy przekazywania informacji pisemnie, oraz czytania – wyciągania najistotniejszych informacji z artykułów, książek, gazet, itp.

Podsumowując, metoda komunikatywna rozwija wszystko to, co potrzebne do przekazania informacji w sposób zrozumiały i uzyskania informacji, które są nam potrzebne.

Zapraszam na angielski dla firm i angielski indywidualnie online!