Test Pipplet jako narzędzie audytu językowego

Test Pipplet jako narzędzie audytu językowego

Pipplet jako audyt

Audyt językowy jest procesem oceny poziomu znajomości języka przez pracowników. Jest to szczególnie ważne w międzynarodowych firmach, gdzie komunikacja w różnych językach jest kluczowa. Audyt pomaga zrozumieć, jakie są rzeczywiste umiejętności językowe pracowników, co pozwala na lepsze zarządzanie zasobami ludzkimi i planowanie szkoleń.

Jest wiele wiarygodnych testów językowych które szczegółowo i dokładnie sprawdzają umiejętności pracowników w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Jednym z nich jest test PIPPLET, przygotowany przez firmę Educational Testing Service (ETS) Global.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Czym jest test Pipplet?
 2. Jakie języki obejmuje test Pipplet?
 3. Czy test jest wiarygodny?
 4. Jak wygląda test Pipplet?
 5. Jak się przygotować do tego testu?
 6. Jak zorganizować testy w swojej firmie?

Czym jest test Pipplet?

Test Pipplet to 30 minutowy test online, wykorzystywany głównie przez rekruterów i działy HR firm oraz szkoły i uczelnie wyższe do celów audytu językowego.

Test ten jest wykorzystywany przede wszystkim do:

 • Oceny poziomu językowego pracowników: Pozwala określić aktualny poziom umiejętności językowych pracowników w firmie oraz kandydatów w procesie rekrutacji
 • Identyfikacji potrzeb szkoleniowych: Pomaga zidentyfikować obszary, w których pracownicy potrzebują poprawy swoich umiejętności językowych.
 • Wsparcia awansów zawodowych: Poprawa kompetencji językowych może wpłynąć na awans pracowników w firmie.
 • Skierowania na kursy językowe: Audyt może pomóc zidentyfikować osoby, które potrzebują dodatkowego wsparcia w nauce języka i skierować je na odpowiednie kursy
 • Oceny efektywności kursu językowego: Audyt stanowi potężne narzędzie do oceny wydajności i skuteczności programów szkoleń językowych. Mierzy efekty inicjatyw szkoleniowych oraz dostarcza obiektywnych pomiarów biegłości językowej.

Test Pipplet sprawdza stopień biegłości w posługiwaniu się językiem w praktyce, zarówno w środowisku pracy, jak i w życiu codziennym.

Jakie języki obejmuje test Pipplet?

Test Pipplet sprawdza znajomość 40 języków, w tym angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, chiński, hebrajski, i wiele innych. Pełna lista języków znajduje się na stronie: https://www.pipplet.com/features/languages

Czy test Pipplet jest wiarygodny?

Tak.

Po pierwsze, funkcja weryfikacji tożsamości i wykorzystanie kamery internetowej pozwalają Pipplet uwierzytelnić tożsamość kandydata i zapewnić rekruterów, że do testu przystąpiła właściwa osoba.

Po drugie, platforma, na której zdawany jest test jest dobrze przygotowana, aby wykrywać i zapobiegać próbom oszukiwania, np. wklejania tekstu. Gdy Pipplet wykryje oszustwo w teście, informacja ta jest wyraźnie wyświetlana w raporcie z oceny, a klient jest o tym informowany. Poza tym, test jest objęty limitem czasowym, dlatego jest niemal niemożliwe, aby uzyskać w tym czasie dodatkową pomoc z zewnątrz.

Po trzecie, każdy test jest sprawdzany przez ojczystych użytkowników danego języka, a wynik przedstawiany na skali CEFR.

Jak wygląda test Pipplet?

Test jest bardzo wygodny, można go zdawać na komputerze, tablecie czy nawet na komórce (choć telefony komórkowe nie są wskazane do celów zdawania testów pisemnych, gdyż mała klawiatura utrudnia poprawne pisanie). Wystarczy mieć dostęp do stabilnego Internetu.

W pierwszej kolejności zdający musi przejść przez weryfikację danych osobowych, potem następuje sprawdzenie ustawień mikrofonu i głośnika.

Sam test składa się z 2 części: speaking (mówienie) oraz writing (pisanie). Część speaking ma 4 krótkie zadania a część writing 3 zadania. Całość trwa ok. 30 minut.

PIPPLET

Jak się przygotować do testu?

W zasadzie do testu można podejść bez specjalnego przygotowania, jest to bowiem test diagnostyczny więc każdy wynik jest pozytywny. Jeśli jednak chcesz się zapoznać z formatem tego testu, na stronie pipplet.com jest dostępna wersja demo testu Pipplet. Dzięki niej, możesz wypróbować swoje siły w testowaniu online, mówieniu do komputera (co może tworzyć barierę psychologiczną, powodować niepotrzebny stres). Warto też przed podejściem do właściwego testu zapoznać się z typami zadań, aby nie być zaskoczonym w dniu testu.

Jak zorganizować sesję testową?

Jeśli jesteś pracownikiem działu HR i chcesz mieć pełny wgląd na proces audytu, możesz zintegrować platformę testową Pipplet ze swoją platformą HR za pomocą klucza API. Dzięki temu organizacja samego testu będzie niezwykle prosta, a wyniki testu będą zapisywać się bezpośrednio do Twojego systemu.

Jeśli nie potrzebujesz dodatkowych platform do zarządzania, możesz zgłosić się szkoły językowej, która oferuje takie testy i przerzucić obowiązek organizacji audytu na pracownika tej szkoły.

Test jest dostępny na żądanie 24/7, na dedykowanej platformie, której interfejs może być dostosowany do kolorystyki firmy. Zaproszenie do wykonania testu wysyłane jest do zdającego drogą mailową. Kandydat otrzymuje również maile przypominające o czekającym na niego teście. Po wykonaniu testu, koordynator otrzymuje informacje, że test został wykonany, a wyniki przychodzą w ciągu 24 h.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.pipplet.com/

Chcesz zorganizować audyt językowy w swojej firmie?

Skontaktuj się z nami - dobierzemy odpowiedni test i pomożemy w organizacji sesji