Jak szybko zorganizujesz szkolenia dla pracowników?

Pracujesz w dużej firmie w Warszawie? Opiekujesz się liczną grupą pracowników?
Dzisiejszy rynek pracy wymaga szybkich reakcji ze strony działu HR. Na pewno chcesz, aby osoby zatrudnione w Twojej firmie miały odpowiednie kwalifikacje zawodowe i duże doświadczenie w branży. Hmm… Tylko, że te osoby będą chciały czegoś więcej od firmy niż pensja na koncie co miesiąc. Jak ich zatrzymasz?
Dziś pracownicy chcą się rozwijać, chętnie uczestniczą w szkoleniach i konferencjach. Czemu nie zaproponować im kursów językowych?
Jakie korzyści przynoszą szkolenia firmowe?
Korzyści dla pracodawcy
- firma ma zadowolonych pracowników, więc rzadziej przechodzą do konkurencji
- firma działa skutecznie, bo pracownicy nie popełniają błędów i nie ma nieporozumień językowych
- rośnie prestiż firmy, bo stawia na rozwój swojej kadry
- klienci widzą usprawnienia w firmie – obsługują ich wykwalifikowani ludzie, więc chętniej korzystają z jej usług
- dzięki przejrzystym zasadom uczestnictwa w zajęciach językowych i regularnej kontroli postępów w nauce, firma ma możliwość dokładnej oceny wzrostu poziomu znajomości języka pracowników oraz ich zaangażowania; dzięki takiej taktyce pracodawca posiada informacje, który z pracowników osiągnął już wymagany poziom znajomości języka obcego, a któremu może zaproponować już szkolenie z innej branży;
… Myślisz już o korzyściach z kursu angielskiego dla Twojej firmy? Może wejście na nowy rynek za granicą…
Korzyści dla pracownika
- czuje się doceniony, bo firma w niego inwestuje
- może się rozwijać
- pokonuje barierę językową, która go ogranicza w pracy
- jest mniej zestresowany pracą z zagranicznym kontrahentem
- swobodnie i pewnie rozmawia z zagranicznymi partnerami i klientami
- jest zmotywowany do nauki, bo wie czego się od niego wymaga
…. Myślisz już o swoich indywidualnych korzyściach z kursu angielskiego w pracy? Może wyjazd na placówkę za granicę…
Jak ja organizuję szkolenia dla firm? – Szybko i profesjonalnie
Po pierwsze, w ciągu 24 h po zgłoszeniu zapotrzebowania na szkolenia, wysyłam dedykowaną ofertę dla Twojej firmy, uwzględniającą liczbę pracowników, grup, zajęć indywidualnych, oraz tryb i częstotliwość spotkań.
Następnie, po akceptacji oferty, podpisujemy umowę i ustalamy wszelkie szczegóły dotyczące kursów, czyli:
- zbieramy listę pracowników chętnych na szkolenia
- przekazuję wszystkim uczestnikom lub koordynatorowi szkoleń link do testu poziomującego, z terminem wykonania testu. (możemy pominąć ten punkt, jeśli pracownicy są już podzieleni na grupy pod kątem poziomu biegłości, ale to utrudni nam monitorowanie postępów)
- pracownicy się testują, a w tym czasie koordynatorzy z obu stron ustalają terminy i godziny spotkań z lektorem.
- lektor (do wyboru – polski lub native speaker) zostaje wysłany na pierwsze zajęcia.
- na pierwszych zajęciach lektor poznaje grupę, przeprowadza dyskusję na temat konkretnych potrzeb uczestników, ocenia potrzeby językowe (gramatyczno-leksykalne) a następnie przygotowuje zarys programu dla grupy. Wybierane są materiały (podręcznik lub materiały dodatkowe).
Po kilku pierwszych zajęciach, czekam na opinię czy lektor się spodobał i pasuje grupie. Jeśli nie, wtedy rozmawiam z lektorem na temat pierwszych opinii i proszę o dostosowanie się lub mamy możliwość zmiany lektora. Czasem po prostu nie ma tzw. „chemii” między lektorem a uczestnikami.
W trakcie trwania kursu, w zależności od ustaleń poczynionych przez obie strony, lektor sprawdza i notuje obecność na zajęciach, zadaje pracę domową, robi częste powtórki, sprawdza przyswojoną wiedzę, i przeprowadza testy cząstkowe, semestralne i końcowe.
Rezultaty testów oraz frekwencja uczestników jest przekazywana koordynatorom co miesiąc w ramach rozliczenia szkoleń.
Klienci mają również dostęp do e-dziennika, w którym znajdują się wszystkie informacje o realizacji programu, liczbie godzin, terminach, podziale na grupy oraz ilości wolnych miejsc w grupach.
Na bieżąco kontaktujemy się z Twoją firmą (koordynatorem szkoleń) aby monitorować wszelkie zmiany w grupach, wykonujemy ankiety satysfakcji z zajęć oraz staramy się ulepszać nasze kursy i metody tak, aby wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i czuli że robią postępy w nauce. A inwestycja firmy zwróciła się w postaci dobrze wyszkolonych pracowników, którzy będą wiedzieli jak rozmawiać z kontrahentami i partnerami zagranicznymi.
Masz wątpliwości co do organizacji naszych szkoleń? – poczytaj opinie naszych klientów.